a subsidiary of Tallink Grupp
Open navigation Search
Close navigation
Close navigation

Varaa hotelli Muuta tai peru varauksesi täältä

1

2

3

4

TervetuloaTallink Hotel Riga – Kokoukset

Tallink Hotel Riga auttaa järjestämään kaikenkokoiset konferenssit, kokoukset ja muut tilaisuudet onnistuneesti. Hotellimme sijaitsee Riian keskustassa, joten meillä olet Baltian liike-elämän ytimessä.
Modernit ja teknisesti tasokkaat konferenssi- ja kokoustilamme sekä ystävällinen ja osaava henkilöstömme auttaa järjestämään saumattomasti sujuvat tilaisuudet, jotka järjestäjät, sponsorit ja osallistujat muistavat pitkään.

Tallink Hotel Riga - Kokoukset

Keskeisen sijaintinsa sekä nykyaikaisten puitteidensa ansiosta Tallink Hotel Riga on erinomainen valinta onnistuneiden kokousten, esittelyjen ja muiden tilaisuuksien järjestämiseen.

Hotellin pohjakerroksessa sijaitsevassa konferenssi- ja kokouskeskuksessa on kuusi erikokoista kokous- ja konferenssitilaa, jotka voidaan järjestää usealla eri tavalla. Kaikissa tiloissa on ilmastointi sekä erinomainen akustiikka. Suurimmassa luentosalimaisessa konferenssisalissa on tilaa 250 vieraalle. Neljässä salissa on luonnonvaloa hyödyntävä valaistus.

Hotellin keittiö hoitaa tarvittaessa kaikki konferenssi- ja kokouskeskuksen tarjoilut. Kahvitaukoja ja illallisia varten laaditaan omat menut. Hoidamme mielellämme myös tarvittavat erikoisjärjestelyt.

Kokoustekniikka

Kaikissa konferenssi- ja kokoustiloissa on dataheitin, valkokangas, lehtiötaulu ja kynät sekä kirjoitusvälineet kaikille osallistujille. Lisälaitteet, kuten DVD-soittimet, mikrofonit, simultaanitulkkausvälineet sekä muut tekniset välineet voidaan vuokrata. Kaikissa tiloissa on ilmastointi sekä langaton internetyhteys. Catering- ja naulakkopalvelut ovat käytettävissä tarvittaessa.

Kokoussalit ja istumapaikkojen määrä

Teatterimuoto
Luokkamuoto
Diplomaatti
U-muoto
Vastaanotto
Juhla-ateria
Pinta-ala
  • TERRA 1+2+3

    250

  • TERRA 1

    68

  • TERRA 2

    68

  • TERRA 3

    84

  • TERRA 1+2

    117

  • TERRA 2-3

    140

  • AQUA

    28

  • IGNIS

    20

  • AER

    42

  • AQUA + IGNIS

    56

  • IGNIS + AER

    60

  • AQUA + IGNIS + AER

    100

  • TERRA 1+2+3

    120

  • TERRA 1

    30

  • TERRA 2

    30

  • TERRA 3

    40

  • TERRA 1+2

    64

  • TERRA 2-3

    60

  • AQUA

    12

  • IGNIS

    8

  • AER

    20

  • AQUA + IGNIS

    24

  • IGNIS + AER

    30

  • AQUA + IGNIS + AER

    52

  • TERRA 1+2+3

    64

  • TERRA 1

    28

  • TERRA 2

    28

  • TERRA 3

    32

  • TERRA 1+2

    40

  • TERRA 2-3

    50

  • AQUA

    12

  • IGNIS

    10

  • AER

    16

  • AQUA + IGNIS

    24

  • IGNIS + AER

    24

  • AQUA + IGNIS + AER

    -

  • TERRA 1+2+3

    60

  • TERRA 1

    22

  • TERRA 2

    22

  • TERRA 3

    24

  • TERRA 1+2

    30

  • TERRA 2-3

    40

  • AQUA

    12

  • IGNIS

    8

  • AER

    16

  • AQUA + IGNIS

    24

  • IGNIS + AER

    32

  • AQUA + IGNIS + AER

    44

  • TERRA 1+2+3

    250

  • TERRA 1

    65

  • TERRA 2

    65

  • TERRA 3

    80

  • TERRA 1+2

    120

  • TERRA 2-3

    130

  • AQUA

    -

  • IGNIS

    -

  • AER

    -

  • AQUA + IGNIS

    50

  • IGNIS + AER

    50

  • AQUA + IGNIS + AER

    100

  • TERRA 1+2+3

    90

  • TERRA 1

    20

  • TERRA 2

    20

  • TERRA 3

    30

  • TERRA 1+2

    40

  • TERRA 2-3

    50

  • AQUA

    -

  • IGNIS

    -

  • AER

    -

  • AQUA + IGNIS

    20

  • IGNIS + AER

    20

  • AQUA + IGNIS + AER

    40

  • TERRA 1+2+3

    179,1

  • TERRA 1

    59,9

  • TERRA 2

    52,7

  • TERRA 3

    75,4

  • TERRA 1+2

    103,7

  • TERRA 2-3

    128,2

  • AQUA

    23,1

  • IGNIS

    21,5

  • AER

    35,6

  • AQUA + IGNIS

    44,7

  • IGNIS + AER

    57,1

  • AQUA + IGNIS + AER

    80,3

Teatterimuoto Luokkamuoto Diplomaatti U-muoto Vastaanotto Juhla-ateria Pinta-ala 360°
TERRA 1+2+3250120646025090179,1  
TERRA 168302822652059,9  
TERRA 268302822652052,7  
TERRA 384403224803075,4  
TERRA 1+211764403012040103,7  
TERRA 2-314060504013050128,2  
AQUA28121212--23,1  
IGNIS208108--21,5  
AER42201616--35,6  
AQUA + IGNIS56242424502044,7  
IGNIS + AER60302432502057,1  
AQUA + IGNIS + AER10052-441004080,3  

Tallink Hotel Riga konferenssitilojen korkeus on 2,8 metriä.

Varaa

Erikoistarjoukset, joista voisit olla kiinnostunut!

Yhteystiedot

Tallink Hotel Riga


Osoite: Elizabetes 24, Riika LV-1050, Latvia

Puhelin: +371 6709 9760
S-posti: hotelbooking@tallink.lv

Katso kaikki Tallink Hotels yhteystiedot