a subsidiary of Tallink Grupp
Open navigation Search
Close navigation
Close navigation

Varaa hotelli Muuta tai peru varauksesi täältä

1

2

3

4

TervetuloaTallink City Hotel – Conference

Tallink City Hotelissa on kaksi konferenssitilaa. Pienten ja keskisuurten tapahtumien järjestämiseen soveltuu ylimmän kerroksen tila, josta on hienot näkymät kaupungille. Toisessa kerroksessa sijaitsee suurempien tapahtumien järjestämiseen tarkoitettu konferenssikeskus, joka on tarkoitettu 100 henkilölle.

Molemmissa tiloissa on videoprojektori, valkokangas ja lehtiötaulu sekä kaikille osallistujille kirjoituslehtiöt ja kuulakärkikynät. Lisämaksusta voi vuokrata myös muita laitteita, kuten DVD-soittimia, mikrofoneja, simultaanitulkkauslaitteita ja muuta teknologiaa. Kaikissa konferenssitiloissa on myös ilmastointi ja ilmainen Wi-Fi-yhteys.

Konferenssipaketti ”Neptun”

Kätevää ja miellyttävää kokoontumista varten tarjoamme teille Tallinkin hotelleissa uutta; ”Neptun” konferenssipakettia, jonka hinta sisältää huoneiden ja ruokailujen lisäksi Aqua Spa liput. Valittavissa on kaksi eri pituista pakettia ja paketti on voimassa 6–30 hengelle.

Valitse omalle ryhmällesi tai asiakkaallesi sopivat huoneet – joko keskustassa Tallink City Hotellissa, sataman lähettyvillä Tallink Spa & Conference Hotellissa tai meren rannalla Pirita Spa Hotellissa.

Kokousvälineet

Kaikissa auditorioissa ja kokoustiloissa on dataprojektori, valkokangas, fläppitaulu ja merkintäkynät sekä kirjoituslehtiöt ja kynät kaikille osallistujille. Muita laitteita kuten DVD-soittimia, mikrofoneja, simultaanitulkkauslaitteita ja muita teknisiä laitteita voi vuokrata lisämaksusta. Kaikissa kokoustiloissa on ilmastointi ja ilmainen Wi-Fi.

Kokoustilat ja kapasiteetit

Teatterimuoto
Luokkamuoto
Diplomaatti
U-muoto
Vastaanotto
Juhla-ateria
Pinta-ala
  • Cityside

    37

  • Seaside

    62

  • Cityside + Seaside

    91

  • Mariehamn

    -

  • Turku

    -

  • Mariehamn + Turku

    20

  • Riga

    25

  • Stockholm

    56

  • Helsinki

    56

  • Stockholm + Helsinki

    100

  • Tallinn

    26

  • Helsinki + Tallinn

    91

  • Stockholm + Helsinki + Tallinn

    -

  • Cityside

    22

  • Seaside

    34

  • Cityside + Seaside

    52

  • Mariehamn

    -

  • Turku

    -

  • Mariehamn + Turku

    -

  • Riga

    14

  • Stockholm

    20

  • Helsinki

    20

  • Stockholm + Helsinki

    56

  • Tallinn

    10

  • Helsinki + Tallinn

    38

  • Stockholm + Helsinki + Tallinn

    -

  • Cityside

    20

  • Seaside

    29

  • Cityside + Seaside

    48

  • Mariehamn

    6

  • Turku

    4

  • Mariehamn + Turku

    14

  • Riga

    16

  • Stockholm

    24

  • Helsinki

    24

  • Stockholm + Helsinki

    54

  • Tallinn

    15

  • Helsinki + Tallinn

    39

  • Stockholm + Helsinki + Tallinn

    -

  • Cityside

    20

  • Seaside

    29

  • Cityside + Seaside

    48

  • Mariehamn

    -

  • Turku

    -

  • Mariehamn + Turku

    -

  • Riga

    -

  • Stockholm

    23

  • Helsinki

    23

  • Stockholm + Helsinki

    52

  • Tallinn

    10

  • Helsinki + Tallinn

    36

  • Stockholm + Helsinki + Tallinn

    -

  • Cityside

    40

  • Seaside

    60

  • Cityside + Seaside

    100

  • Mariehamn

    15

  • Turku

    15

  • Mariehamn + Turku

    35

  • Riga

    45

  • Stockholm

    85

  • Helsinki

    85

  • Stockholm + Helsinki

    175

  • Tallinn

    55

  • Helsinki + Tallinn

    150

  • Stockholm + Helsinki + Tallinn

    -

  • Cityside

    -

  • Seaside

    -

  • Cityside + Seaside

    -

  • Mariehamn

    -

  • Turku

    -

  • Mariehamn + Turku

    -

  • Riga

    -

  • Stockholm

    -

  • Helsinki

    -

  • Stockholm + Helsinki

    -

  • Tallinn

    -

  • Helsinki + Tallinn

    -

  • Stockholm + Helsinki + Tallinn

    -

  • Cityside

    52

  • Seaside

    72,2

  • Cityside + Seaside

    124,2

  • Mariehamn

    19,1

  • Turku

    19,1

  • Mariehamn + Turku

    38,8

  • Riga

    43,7

  • Stockholm

    72,8

  • Helsinki

    73,7

  • Stockholm + Helsinki

    146,5

  • Tallinn

    49

  • Helsinki + Tallinn

    122,7

  • Stockholm + Helsinki + Tallinn

    195,5

Teatterimuoto Luokkamuoto Diplomaatti U-muoto Vastaanotto Juhla-ateria Pinta-ala 360°
Cityside3722202040-52  
Seaside6234292960-72,2  
Cityside + Seaside91524848100-124,2  
Mariehamn--6-15-19,1  
Turku--4-15-19,1  
Mariehamn + Turku20-14-35-38,8  
Riga251416-45-43,7  
Stockholm5620242385-72,8  
Helsinki5620242385-73,7  
Stockholm + Helsinki100565452175-146,5  
Tallinn2610151055-49  
Helsinki + Tallinn91383936150-122,7  
Stockholm + Helsinki + Tallinn------195,5  

Tallink Cityn kokoustilojen korkeudet ovat 2,47 – 2,60 metriä.

Varaa kokoustila

Erikoistarjoukset, joista voisit olla kiinnostunut!

Yhteystiedot

Tallink City Hotel


Osoite: A. Laikmaa 5, 10145 Tallinn, Viro

Puhelin: +372 630 0800
S-posti: cityhotel@tallink.ee

Katso kaikki Tallink Hotels yhteystiedot