a subsidiary of Tallink Grupp
Open navigation Search
Close navigation

Broneeri tuba Tühista või muuda oma broneering siin

1

2

3

4

18.10.2021

Särav kolmikvõit – NOK NOK noppis Tallinna Cocktail Week-il kõik auhinnad

Juba teist aastat järjest särab Tallinna Vanalinnas asuv NOK NOK restoran ja restorani baaridaam Jana Mitunevitš Eesti Baarmenide Assotsiatsiooni poolt korraldatava Tallinn Cocktail Week’i võistlusel. Sel aastal toodi koju koguni kõik kolm auhinda – Parim lokaal 2021, Parim barmen 2021 ja Parim kokteil 2021.

Tallinn Cocktail Week’i rahvahääletuse tulemusena on:
– Parim lokaal 2021 – NOK NOK
– Parim barmen 2021 – NOK NOK restorani baaridaam Jana Mitunevitš
– Parim kokteil 2021 – „Suvi“, autor: NOK NOK baaridaam Jana Mitunevitš

Restorani NOK NOK baaridaam Jana Mitunevitš säras juba teist aastat järjest parima kokteili ja parima baarmeni kategoorias. Võidukokteil „Suvi“ loomisel on Jana inspiratsiooni ammutanud lõppenud suvest, mis oli erakordselt soe ja troopiline – nagu ka Jaanale endale kõige rohkem meeldib – suvi pakub ju alati kõigile rõõmu. „Suve möödumisest ei ole küll palju aega möödas, kuid me juba kipume seda aasta ilusaimat perioodi juba unustama. Seega soovisin selle kokteiliga tuletada kõigile meelde suve, olgu see aastal 1974, 2000 või 2021,“ ütles Jana.

Võidukokteili erk välimus sümboliseerib kestvat ilu ja värskust. Kokteili koostisesse kuulub: „Rüübe“ tšilli-mustasõstra käsitööviin, laimimahl, šampanjasiirup, värske maasikas, munavalge. Kokteil on värske ja kergelt magusa nüansiga ning järelmaitselt pikantne. Jooki kaunistavad maasikalõigud ja šampanjasiirup viivad kõigi mälestused suvisele aiapeole, kus klaasike mullijooki koos värskete maasikatega ei puudunud üheltki peolt. Kokteili „Suvi“ sobib nautida nii enne kui pärast sööki. Joogi kergus, atraktiivne välimus ja särtsakus sobib väga hästi ka pidupäeva tervitusjoogiks.

Kokteili teeb erakordseks just väga haruldane koostisaine – šampanjasiirup. See ainulaadne komponent on samuti Jaana poolt valmistatud, ning just šampanjasiirup annab kokteilile magususe. „Alatihti restoranitöös kaotab avatud šampanjapudel oma mulli ja oleme sunnitud seda hinnalist meistritööd ära viskama. Kuid kui seda taaselustada sellest siirupi keetmisega, sünnib toode, mis annab uue elu ja eesmärgi uue tootena. Täpselt nagu rohepööre,“ selgitab Jana.

„Soovime esile tõsta ja tutvustada Eesti väiketootjaid nende uskumatult väärt toodete eest. Sellele kokteilile annab särtsu uhiuus käsitöö maitseviin Eesti väikepruulijalt Surakas tšilli-mustsõstra käsitööviin „Rüübe“,“ lisas Jana.

NOK NOKi restoranijuht Ruslan Viherpuu: „Parima lokaali kategooria võidu tõi koju kogu meeskonna töökus ja ühtekuuluvus. Meie motoks on – üksi saad kiiremini, aga koos saab kaugemale! Kui midagi juba restoranitöös ette võtame, siis tuleb seda teha võimalikult hästi. Restoran on tänulik oma fännidele, kes tellisid jooke ja hääletasid meie poolt. NOK NOK jätab selle suurepärase võidukokteili kindlasti oma joogikaarti ja üheskoos oma suurepärase loomingulise tiimi ning kõrge professionaalsusega loodame vallutada oma klientide südameid veel pikka aega.“