a subsidiary of Tallink Grupp
Open navigation Search
Close navigation

Broneeri tuba Tühista või muuda oma broneering siin

1

2

3

4

08.02.2022

Tallink Hotelsi 3 hotelli asuvad Tallinna südalinnas äri- ja kaubanduskeskuste lähedal ning vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel vanalinnast. Hotellitoote arendamisel oleme pööranud suur tähelepanu klientide muutuvatele ootustele eduka tööreisi, kasuliku seminari või vahva perepuhkuse veetmiseks.

Ärikliendi eeliseks on operatiivne ja professionaalne teenindus, kaasaegseid lahendusi ja mugavusi pakkuvad teenused, paindlikud majutuspakkumised ning koostöölepinguga kokku lepitud hinnaeelised, makseviis ja muud eritingimused. Äriklientide tellimusega tegelevad kogenud spetsialistid Tallink Hotels klienditeeninduses, kes on spetsialiseerunud üksikklientide teenindamisele, gruppide majutus- ja toitlustusteenustele ning konverentsi ja üritustellimustele.

Arutlesime Tallink Hotelsi müügi- ja arendusdirektori Marko Männimetsaga miks tasub olla Tallink Hotelsi äriklient ning milliseid lahendusi on Tallink Hotelsil pakkuda täna ja tulevikus.

 

Milline on Tallink Hotelsi müügitiim ja kuidas töötajaid motiveerid?

Tallink Hotelsi müügitiimi kuulub 7 inimest. Lisaks teeme tihedat koostööd kolleegidega Tallink Grupi müügimeeskonnas Soomes, Rootsis, Lätis, Saksamaal ja Venemaal. Hotellide müügitiim on kogenud, professionaalne ja väga ühtehoidev. Töötajate jaoks on oluline hea töökeskkond, kus lisaks kaasaegsele füüsilisele keskkonnale on üksteist toetavad kolleegid, kellele saab loota nii keerukamate tööülesannete lahendamisel kui vaimse tasakaalu hoidmisel. Sellise keskkonna oleme üritanud ettevõtte poolt luua. Tallink Grupil on ka hea motivatsioonipakett oma töötajatele, mis sisaldab mitmeid sooduspakkumisi ja eeliseid grupi teenuste kasutamisel.

Mina müügiosakonna juhina, olen loomult pealehakkaja ja entusiastlik ning proovin seda ka oma töötajatesse süstida. Minu kabinetiuks on avatud ja minu jutule võib tulla mistahes teemaga. Kui vaja leiame koos lahenduse või vahetame ideid.

Kuidas leida ärikliente?

Tallink Hotels on turul olnud üle 15 aasta. Aastatega on meil kogunenud põhjalik andmebaas klientidest, kes on meie teenuseid on kasutanud. Oleme oma klientidega pidevalt ühenduses ja suure osa äriklientidest moodustavad selle andmebaasi liikmed – on kliente, kes on meiega juba 15 aastat ehk algusaegadest alates ja on kliente, kes võtavad ühendust kui tekib mõni suurem projekt või korraldamist vajab mõni äge üritus.

Lisaks oleme loomulikult kursis turul toimuvaga ja aktiivselt otsime ka uusi kliente nii hotelli majutuma kui ka meie restoranidesse ja konverentsikeskustesse üritusi korraldama. Eriti põnev teema on klientide muutuvad vajadused. Meie juures käib aina tihedamalt ärikliente, kes kombineerivad töö tegemise ja puhkeajaga ning tulevad meie juurde kaaslase või koguni perega. Samuti on meie jaoks huvitav töötada rahvusvaheliste spordiürituste korraldajatega. Üritused on suured, külastajaid on mitmest eri riigist ning igal kliendil on oma spetsiifilised soovid ja vajadused.

Miks tulla Tallinki hotellide ärikliendiks?

Äriklient on Tallinki hotellide väärtuslik partner ja meie äri alus. Keskendume suhetes oma äriklientidega meie põhiväärtusele – lihtsus ja tähelepanelikkus. Samade põhiväärtuste põhjal arendame pidevalt oma tooteid, teenuseid ja tööprotsesse. Kui klient kasutab majutusteenuseid pidevalt siis on kasulik astuda meie lepingupartneriks. Lepingupartneri eelisteks on veelgi lihtsam ja kiirem tellimisprotsess ning kokkulepitud hinnad ja tingimused pikemaks perioodiks. Aga olenemata kas ärikliendiks on majutusteenust kasutav firma või konverentsi- ja ürituse korraldaja, pakub meie müügitiim alati operatiivset ja professionaalset tuge parima lahenduse leidmiseks ning teenuse sujuvaks toimimiseks.

Kuidas vaatad tagasi aastale 2021 äriklientide osas?

Tallink Hotelsi tegevus on turismisektoris, mis on saanud kõige rohkem mõjutada COVID-19 pandeemia poolt. Märkimisväärse languse tegi üritusturundus, mis hõlmab ka suure osa meie teenustest – pakume ju konverentside ja ürituste korraldust. Keerulisest olukorrast hoolimata oleme pakkunud suurepäraseid lahendusi oma klientidele. Meie juures on peetud erinevaid meeskonna koosolekuid kuni suurte jõulupidudeni välja. Lähtume ürituste korraldamisel personaalsusest, soovime olla oma klientidele hea ja usaldusväärne partner. Kõik üritused toimuvad turvalises keskkonnas ja reeglite kohaselt. Tänu suurele kogemusele ja võimalustele aitame leida parimad lahendused nii väiksematele kui ka suurtele ettevõtetele.

Mis võimalusi pakub Tallink City hotell?

Oleme kasutanud COVID-19 pandeemiat enda kasuks. Aastal 2020 alustasime Tallink City hotelli renoveerimist ja 2021 juuni avasime 100% renoveeritud uue hotelli. Hotelli kümnel korrusel on renoveerimise järgselt 324 eri kategooria tuba. Uus restoran City Grill House on ehitatud läbi kahe korruse ja mahutab kokku kuni 228 inimest, mis annab hea võimaluse erinevate ürituste korraldamiseks. Juba tänaseks on toimunud restoranis palju üritusi alates 30 osalejaga jõulupeost kuni 200 osalejaga galaürituseni, mis toimus läbi kahe korruse lava, ekraanide ja vägevate esinejatega. Lisaks on Tallink City hotelli 10. korrusel suurepärase vaatega sündmuste ala. Seal on ideaalne korraldada nõupidamisi, tooteesitlusi ja privaatsemaid koosviibimisi. Sündmusala on varustatud tipptasemel konverentsitehnikaga ja sisustatud restorani/kohvikustiilis laudade ja toolidega. Sündmusala sobib nii suurematele kui väiksematele gruppidele, kuna on lihtsasti jagatav vaheseinaga kaheks eraldi ruumiks.

Mis võimalusi pakub Tallink Spa & Conference hotell?

Tallink Spa & Conference hotelli 2 korrusel asub 7 erineva suurusega konverentsikeskus. Konverentsikeskuses on suur fuajee ja saalid on lihtsasti liigendatavad. Lisaks sisekujundusele on erilist tähelepanu pööratud ka kõrgetasemelisele konverentsitehnikale. Keskuses saab korraldada püstijala vastuvõttu kuni 500-le külalisele. Suurim saal mahutab teatristiilis 260 konverentsi külastajat, väikseim on 10 osalejale privaatseks koosolekuks mõeldud ovaallauaga Boardroom. Konverentsikeskuse saalid ning uus tehnika kindlustab innustava ja tõhusa töökeskkonna. Pärast töökat koosolekupäeva saab aga õhtut jätkata lobby-baaris, veekeskuses või restoranis Nero.

Teil on konverentsikorraldajatele ka eraldi pakett, räägi sellest lähemalt.

Meil on väljatöötatud konverentsipakett „Neptun“, mis on osutunud äärmiselt populaarseks. Oleme toodet arendanud ja täiendanud ning hetkel töötab see väga hästi. „Neptun“ konverentsipaketti pakume Tallink Spa & Conference hotellis, kus lisaks ruumirendile, konverentsitehnikale ja toitlustusele saab peale konverentsi lõõgastuda Aqua Spa veekeskuses. Valida saab kahe erineva paketi vahel ning see kehtib 6-30 inimesele.

Milliseid uusi lahendusi võtsite Tallinki hotellides kasutusele mõeldes äriklientidele?

Tulenevalt COVIDist liikusid enamus üritusi veebi. Nii nagu muutus maailm, muutus ka Tallink Hotels. Mõeldes eelkõige ärikliendile võtsime kasutusele uued lahendused, mis teevad võimalikuks Tallink Spa & Conference hotellis virtuaal-ja hübriidürituste korraldamise. Konverentsikeskuses on olemas kõik-ühes videokonverentsi süsteem Poly Studio, mis tagab maksimaalse kvaliteedi videokõnede tegemisel. Poly Studio lahendus võimaldab mugavalt konverentsikeskuse saalides korraldada erinevaid veebiloenguid, virtuaal- või hübriidkoosolekuid, -seminare ja -koolitusi.

Milliseid uusi digitaalseid lahendusi olete kasutusele võtnud?

Tegeleme pidevalt olemasolevate toodete parenduse ja uute toodete väljatöötamisega. Näiteks võtsime Tallink City hotellis kasutusele mobiiltelefonis ja tahvelarvutil kasutatava lahenduse, mille abil saab klient kiirelt ja mugavalt tellida erinevaid hotelli lisateenuseid. Need saab tellida kas enne hotelli saabumist, hotellitoast või kasvõi lobby-baaris kohvi nautides.

Tallink City hotellis on meil olemas ka vaiksed kabinetid, mis võimaldavad segamatult tööd teha. Koostöös Eesti idufirma WIP-iga oleme liitunud kaugtöökülaga, mis koondab kokku kõik erinevad kaugtöö kohad ning kliendid saavad neid töö tegemiseks broneerida. Ka meie Tallink City hotelli kabinetid on mugavalt broneeritavad läbi WIP broneerimiskeskkonna. Hetkel on käsil ka online projekt, kus soovime luua kliendile mugav lahenduse hotelli sisse- ja välja registreerimiseks.

Millised on uus aasta ja tulevik toob?

Loodame, et käesoleval aastal seljatame maailmas COVID-19 pandeemia ja liigume tagasi elu ja reisimise tavarežiimi. Inimesed tahavad näost näkku kohtuda, koos teadmisi ammutada, restoranis õhtusööki süüa ja meelt lahutada. Usume, et kõik see saab peagi piirangutevabalt võimalikuks ja oleme selleks valmis.

Kui vaadata AS Tallink Grupi jaanuar 2022 esitatud statistikat, siis see näitab, et 2022. aasta jaanuaris veeti 181687 reisijat, mida on 50,0% võrra rohkem võrreldes eelmise aasta jaanuariga. Veetud kaubaveo ühikute maht suurenes 14,4% võrra 31213 ühikuni ning veetud reisijate sõidukite maht suurenes 9,0% võrra 40808 ühikuni. Need numbrid on palju lubavad ja lootust tekitavad.

Kogemus on näidanud, et suudame klientidele pakkuda lahendusi, mis esialgu tunduvad ehk isegi võimatud. Aga ma olen uhke oma meeskonna ja kolleegide üle, pigem on aidanud COVID meil veel enam mõelda kastist välja. Olete meie juurde väga oodatud.

Klienditeeninduse kontaktid »
Grupi- ja ürituspäringud »

 


Vasakult: Jüri Jasska, Anatolijs Pimanovs, Marko Männimets


Tallink City hotelli 10. korruse sündmusala


Tallink Spa & Conference hotelli konverentsikeskus